שחקן
משחקים ונהנים
אוספים נקודות
מהי שמחת תורה

מהי שמחת תורה

מה זה בעצם שמחת תורה? מתי חוגגים ומדוע? כל התשובות במאמר שלפניכם.
דירוג 5 | מדרגים 5

לנרשמים מגיע יותר! הרשמו כעת - להרשמה
שימו לב !, במשחקים עם המקלדת צריך להקליק פעם אחת עם העכבר על המשחק בכדי שהמקשים יחזרו לתפקד !
חזרה למסך נורמאלי
שמחת תורה
ביום זה אנו למעשה מסיימים לקרוא את התורה ומתחילים לקרוא מחדש.

במהלך השנה קוראים בכל פעם פרשה אחרת לפי הסדר מחמשת חומשי התורה. בשמחת תורה קוראים את הפרשה האחרונה- פרשת וזו הברכה, ומיד אחריה קוראים את הפרשה הראשונה בספר התורה - פרשת בראשית.


יום זה נחגג בשמחה גדולה מאוד ועל כן נקרא שמחת תורה. ביום זה מוציאים את ספרי התורה מארון הקודש, מחזיקים אותם ומקיפים את בימת התורה 7 פעמים. דבר זה נקרא "הקפות".
כולם רשאים להחזיק את ספר התורה, ולבסוף בוחרים מי שיחזיק את הספר והוא המוביל את ההקפות ותוך כדי אומר את פסוקי ההקפות וכולם חוזרים אחריו. הפסוק בהקפה הראשונה הוא: "אנא ה' הושיעה נא, אנא ה' הצליחה נא, אנא ה' עננו ביום קראנו".

לאחר ההקפות, כולם ממשיכים לרקוד בבית הכנסת בשמחה רבה יחד עם ספרי התורה. הילדים משתתפים אף הם בשמחה ומנופפים בדגלי שמחת תורה. בד"כ גם נהוג לחלק שקיות עם ממתקים לילדים.

לאחר שמסיימים את ההקפות, עולה אחד המתפללים וקורא את הפרשה האחרונה - לו קוראים "חתן תורה". לאחריו עולה "חתן בראשית" ומקריא את הפרשה הראשונה.


הנה טעימה מחגיגות שמחת תורה שהתקיימו בתל-אביב:

דרג
שתף  
טוען
הנחות למופעי חנוכה 2015יום כדור הארץצער בעלי חייםטו בשבטאיפור פנים לפוריםמשלוח מנות בפוריםספורט לילדיםעשרת הדיברותקסמיםהגומילום
רשום הודעה חדשה
אורח
אורח (שנה)
הודעות קודמות
אורח
אורח :09:48:32 - 03/10/15
אני חדשה גם אשמח להיות חברתך
הבלונית
הבלונית :12:05:09 - 20/12/14
שלום לכולם אני רוצה יותר חברים בבקשה ועזרה באתר אני חדשה
aden12
aden12 :12:31:48 - 22/11/14
יפה מאוד שמחת תורה מלאך

כתבות לילדים

אוסף כתבות לילדים - כאן תמצאו מידע על כל מה שמעניין אותכם... חלל, תעופה, צבא, מלחמות ישראל ועוד. ממש אנצקלופדיה לילדים, מחפש כתבה על נושא שמעניין אותכם ולא מצאתם? שלחו לנו מייל עם הנושא שמעניין אותכם ואנו נעשה את כל המאמצים לכתוב עליו כתבה שתסביר עליו בפרטי פרטים. כתבות לילדים , מאמרים לילדים, חדשות לילדים.
משחקים לילדים
יום הולדת לילדים
כתב צעיר
בדיחות
מתכונים לילדים

סקר

שאלה הכי הייתי רוצה שיקנו לי: