שחקן
משחקים ונהנים
אוספים נקודות
תעופה

תעופה

תעופה - כלי טייס כגון מטוסים מסוקים, כדורים פורחים, חלליות ועוד...
רוצים להיות טייסים? מכאן מתחיל הצעד הראשון...
דירוג 4.5 | מדרגים 29

לנרשמים מגיע יותר! הרשמו כעת - להרשמה
שימו לב !, במשחקים עם המקלדת צריך להקליק פעם אחת עם העכבר על המשחק בכדי שהמקשים יחזרו לתפקד !
חזרה למסך נורמאלי

צילום : Arcturus, ויקיפדיהחקר תעופה

איך הכל התחיל?
עוד מלפני הרבה שנים אנשים הסתכלו על הציפורים ורצו לעוף כמותם, לגעת בשמים, להגיע ממקום למקום מהר יותר, גבוה יותר, רחוק יותר. אומרים שכבר לפני 1000 שנים אנשים ניסו למצוא דרכים לעוף אבל הראשונים שהצליחו היו האחים מונגולופייה שהמציאו את הכדור הפורח לפני יותר מ200 שנה! כדור פורח עולה לאוויר בעזרת אוויר חם שקל יותר מהאוויר. מאז המצאת הכדור פורח התחילו אנשים לחפש שיטות טובות יותר לטוס רחוק יותר, מהר יותר, להשתמש ביכולת התעופה בצבא, כדי להגיע ממקום למקום ולחקור מקומות חדשים בעולם ומחוצה לו בחלל!

המצאות בתעופה
ספינת אווירספינות אוויר - כמו שסיפרנו לפני המטוס שאנחנו מכירים היום היו כמה המצאות. אז דיברנו על כדור פורח שהומצא לפני יותר מ200 שנה, איך זה הפך למה שאנחנו מכירים היום? לפני 150 שנה בגרמניה המציאו את ספינת האוויר (או בשמה הגרמני והמוכר צפלין). ספינת האוויר היא דגם שבין המטוס לכדור הפורח. יש לה גוף ארוך ואווירו דינמי (שמתאים לזוז טוב באוויר) והיא מנופחת בגז שמשקלו קל מהאוויר. בצפלין השתמשו עד למלחמת העולם הראשונה. הצפלין היה מאוד פגיע כלומר יכל להיפגע בקלות בגלל שפגיעה של כדור מרובה או מקלע יכול לפוצץ את הספינת אוויר ולכן הייתה מאוד מאוד עדינה ומסוכנת. היום לא טסים ממקום למקום עם ספינות אויר כמו פעם אבל יש לה שימושים אחרים: תצפית - מספינות האוויר יש הרבה מאוד מצלמות ורואים את כל השטח מלמעלה בצורה טובה. במתקנים ביטחוניים ובמקומות סודיים במדינה יש ספינות אוויר. חוץ מזה משתמשים בספינות אוויר גם לפרסומות במקומות מסוימים בעולם. במשחקי בייסבול בארצות הברית למשל יש כתובת לייזר מתחלפת על צפלין קטן.

מטוס קרבמטוסים - המטוסים הם ההמצאה שבאה אחרי הצפלין כשרצו להמציא דרך מהירה יותר ובטוחה יותר להגיע ממקום למקום. לפני 100 שנה הייתה הטיסה הראשונה של מטוס ממונע בארצות הברית שהמציאו האחים רייט. למטוס יש מנוע סילון שמטיס את המטוסים במהירות גבוהה במיוחד יותר גבוהה ממהירות הקול!
היום מטוסים משמשים להרבה דברים: נסיעות נוסעים - נוסעים טסים ממדינה למדינה ובתוך המדינה לטיולים, פגישות עסקים ועוד. תובלה - מטוסים מובילים חבילות דואר, משלוחים וסחורות ממקום למקום כשרוצים שזה יגיע מהר ולא מעלים את זה על אוניות. כיבוי שירפות - המטוס זורק מים או חומרים לכיבוי שריפה ועוזר
לכבות שריפות במקומות שאי אפשר להגיע אליהם. בצבא - מטוסי קרב מפציצים מטרות מהאוויר או יורים במטוסים של צבא אחר. כל המטוסים והצוות שמטפלים בכלי טיס בצבא נקראים חיל האוויר.

מסוק קרבמסוקים - את הרעיון למסוק המציא לאונרדו דה וינצ'י לפני 500 שנים אבל המסוק הראשון שייצרו היה בכלל בארצות הברית לפני קצת יותר מ70 שנה אחרי שכבר בנו את המטוסים הראשונים. למסוקים אין מנוע סילון. הם עולים לאוויר בעזרה פרופלור שמסתובב מעל המושב של הטייס, וזזים בעזרת פרופלור שנמצא מאחור. למסוקים יש שימוש גדול מאוד: ברדיו מדווחים על פקקי תנועה בכבישים כשרואים מה מצב התנועה מהמסוק שנמצא גבוה בשמיים. לאנשים עשירים יש מסוקים שאיתם הם טסים ממקום למקום כדי להגיע מהר יותר מעל כולם. כמו המטוסים יש גם מסוקים לכיבוי שריפות. למשטרה יש מסוקים כדי לתפוס פושעים מהים או במקומות גבוהים להקיף אותם ואם צריך גם לירות בהם. יש מסוקים בצבא לקרב שיורים טילים והרבה כדורים וגם הם חלק מחיל האוויר. יש גם טיסות עם מסוקים לתיירים כדי לראות כמה יפה הארץ שלנו.

מעבורת חללחלליות - חלליות הן כלי שמשגרים אותו לחלל. מה זה שיגור? כדי לצאת מכדור הארץ צריך מהירות וכוח מאוד גדולים. בשביל זה רק טיל עם מנוע סילון גדול והרבה מאוד דלק יכול להוציא את החללית מחוץ לכדור הארץ. הטיל הראשון שהמציאו היה הלפני 100 שנה. הוא היה טיל לצורכי צבא גרמניה ונקרא V1. את הטיל פיתחו והמציאו גרסא מתקדמת יותר לV2 שעושה יותר נזק ומגיעה למקומות רחוקים יותר. אחרי מלחמת העולם השניה האמריקאים לקחו בשבי את מי שהמציא את טיל הV2 והוא עזר בפיתוח טיל לשגר חלליות לחלל. החללית הראשונה ששיגרו לחלל הייתה לפני קצת יותר מ50 שנה מברית המועצות (רוסיה של היום) וקראו לה ספוטניק 1. אחרי השיגור של ספוטניק 1 שיגרו את ספוטניק 2 עם הכלבה לאיקה. באותו זמן במקום אחר בארצות הברית שיגרו חללית עם בן אדם שהגיע לירח. אותו אדם היה ניל ארמסטרונג שאמר את המשפט המפורסם "צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות!".

לסיכום :
היום כבר למדנו איך להגיע להרבה מקומות ולהשתמש בכלים שונים כדי לעוף אבל עוד לא סיימנו לחקור את כל המקומות. מחוץ לכדור הארץ ולכוכבים הקרובים אליו יש עוד הרבה מאוד כוכבים שעוד לא הגענו אליהם. גלקסיות רחוקות ומערכות כוכבים שנמצאים במרחקים עצומים מאיתנו. היום מפתחים עוד כלים שיטוסו מהר יותר, רחוק יותר כדי למצוא את אותם מקומות ואולי גם לגלות חיים חדשים.

למידע נוסף: אטרקציות לילדים בצפון
דרג
שתף  
טוען
החממה עונה 3כללי זהירות בדרכיםמה זה צבע אדוםהתחפושות הכי מקוריות לפוריםיום כדור הארץאיפור פנים לפורים10 עובדות על מקדונלדססינדרלה - מופע חנוכה 2015כללי בטיחות באש10 עובדות שלא ידעתם על גלידת בן אנד גריס
רשום הודעה חדשה
אורח
אורח (שנה)
הודעות קודמות
אורח
אורח :20:04:31 - 02/11/16
שיעמום מוחלט
אורח
אורח :17:35:56 - 06/06/16
אבל איך הכול התחיל?
אורח
אורח :15:27:14 - 12/04/15
מה עם מנועי סילון
אורח
אורח :21:29:12 - 04/03/14
מגניב!!!
קוקוש
קוקוש :19:20:31 - 09/11/13
מידע יפה מאוד על המטוסים [תעופה]
מותק מספר1
מותק מספר1 :09:55:58 - 10/07/13
וואו איזה קול לא ידעתי שתחבורה אוירית כל כך מגניבה אני חשבתי שזה של בנים
n.rotem
n.rotem :16:49:24 - 08/05/13
התמונות מאוד יפות
אורח
אורח :20:54:37 - 17/04/13
אני מחפשת דפיי עבודה לחינוך מיוחד בנושא טייס
אורח
אורח :16:52:30 - 03/11/12
מתה על הנושה. נושה שיכל עוד להתפתח.
נהנת מהחיים
נהנת מהחיים :15:21:47 - 18/08/12
זה מאוד מעניין אותי
נהנת מהחיים
נהנת מהחיים :14:51:27 - 16/08/12
אבא שלי עובד ברפאל ומתכנן מערכות בקרה של טילים
אורח
אורח :18:01:20 - 04/06/12
הכתבה מעניינת מאד

כתבות לילדים

אוסף כתבות לילדים - כאן תמצאו מידע על כל מה שמעניין אותכם... חלל, תעופה, צבא, מלחמות ישראל ועוד. ממש אנצקלופדיה לילדים, מחפש כתבה על נושא שמעניין אותכם ולא מצאתם? שלחו לנו מייל עם הנושא שמעניין אותכם ואנו נעשה את כל המאמצים לכתוב עליו כתבה שתסביר עליו בפרטי פרטים. כתבות לילדים , מאמרים לילדים, חדשות לילדים.
משחקים לילדים
יום הולדת לילדים
כתב צעיר
בדיחות
מתכונים לילדים

סקר

שאלה הכי הייתי רוצה שיקנו לי: