iKid אתר לילדים
עכו
עכו
חזרה לעמוד ראשי - רובוטים

רובוטים

האם לרובוטים יש רגשות או שהם יכולים חשוב בעצמם, האם רובוטים יכולים להוליד רובוטים קטנים?! האם רובוטים שילטו בעולם בסוף?... בואו ותגלו את כל סודות עולם הרובוטים...

רובוטיםרובוטים

רובוטים, שיא הטכנולוגיה מה שנועד להקל על חיינו ולהפוך אותם ליפים יותר. מה זה בכלל רובוט? רובוט הוא מכונה שיכולה לזוז ולבצע כל מיני משימות בזכות מחשב או יכולת ממוחשבת. על הרובוטים ניתן להשתלט מרחוק ולחלקם יש יכולת לזוז בעצמם
האם לרובוטים יש רגשות או שהם יכולים חשוב בעצמם?!

איפה משתמשים ברובוטים?
רובוטים יש לכל מיני מטרות מכל מיני סוגים. נראה באיזה מקומות משתמשים ברובוטים ואיך:
• צבא ומשטרה - במקומות האלה משתמשים ברובוטים כדי לפוצץ. בוחרים מכונה עם זרועות שיכולה לפתוח תיקים חשודים או שקיות מוזרות שאנחנו חושבים שאנשים שמו כדי לפגוע בנו. כדי שמכונה תיפגע ולא בן אדם. סוג נוסף של רובוט בשירות הצבא הוא רובוטים שיכולים לירות. מכונה על גלגלים שמחובר לה רובה ואפשר לשלוט עליה מרחוק וככה להציל חיי אדם.
• חלל - עד היום אנשים נשלחו לחלל רק לירח. לא תמיד בני אדם יכולים לשרוד בתנאים הקיצוניים בחלל החיצון. חם מאוד ביום וקר מאוד בלילה. אין מספיק אוויר לנשימה ועוד. בגלל זה שולחים רובוטים לחלל שיאספו כל מיני סוגי אבנים, יצלמו תמונות וסרטים של מי ומה נמצא בכוכבים כדי ללמוד ולחקור עוד על הכוכב. שימוש ברובוט לחלל היה על ידי סוכנות החלל האמריקאית נס"א בכוכב מאדים (הכוכב שנמצא אחרי הכוכב שלנו במערכת השמש).
• צעצועים - חלק מחברות הצעצועים יצרו רובוטים בצורה של חיות. אפשר להזיז את הרובוטים בשלט, הרובוטים עושים קולות יכולים לזוז ולקפוץ. כמשחק אפשר להגיד שזה אחד המשחקים המעולים.
• עבודות בית - רובוטים חדשים ומתקדמים במיוחד פותחו ביפן. הרובוטים בעלי יכולות לשאוב את הבית ולבצע עבודות ניקיון שונות.
• תעשיית הרכב - רובוטים שמרכיבים חלקים ברכבים כדי לייצר יותר רכבים בפחות זמן ובצורה טובה יותר מזו של אנשים רגילים.

רובוטים בסרטים ומדע בדיוני
עד לפני קצת יותר מעשור רובוטים היו נחשבים להמצאה עתידית, משהו שיכול להיות רק בסרטים. הרבה ספרים נכתבו על שילוב של רובוטים בחברה, על אנשים שהם חצי בני אדם וחצי רובוטים. אחד מהסרטים הראשונים שצולמו עם רובוטים היה סדרת הסרטים המצליחה מלחמת הכוכבים. בסדרת זה הרובוט האנושי עשוי הזהב PO3-C והרובוט הקטן והחמוד על גלגלים 2D-2R היו העוזרים האישיים של אבירי הג'דיי. סרטים נוספים עם רובוטים היה מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, רובוטריקים וגם בסדרת הפוואר רנג'רס הופיעו רובוטי מלחמה. וכמובן שלא נשכח את הסרט לילדים - "רובוטס" וגם את וול-אי (wall-e)


סוגי רובוטים
סרטי המדע בדיוני חילקו את הרובוטים לכמה סוגים:
מכה זהו רובוט מלחמה ענקי שבני אדם יושבים בתוכו. יש לרובוט רגליים וגוף עליו עם המון המון תחמושת של מקלעים, תותחים וטילים שיוצאים מתוכו.
דרואיד רובוט חכם במיוחד שיכול לעשות כל פקודה שניתן לו. הוא יודע איך להגיע ולעשות את הפקודה שאנחנו נגיד לו.
אנדרואיד הוא דרואיד דמויי אדם. מכונה רובוטית שבנויה בצורה דומה לבן אדם.
סייבורג שילוב בין חי למכונה. זהו אדם שמשולבים בו הרבה חלקים מלאכותיים, או רובוט שמשולבים בו איברים או עור חיצוני כמו של בן אדם. היום יש תחום מדעי שבודק את נושא הסייבורגים, והוא נקרא קיברנטיקה. הסייבורג נראה כמו בן אדם, ואמור להתנהג כמוהו...

רובוטים נגד בני האדם
לרובוטים כיום אין רגשות או מחשבות פרטיות, הם כמו מחשבים מתוחכמים שפשוט מבצעים פקודות מסויימות ,
אך עד היום יש חשש שבעתיד יצרו רובוטים כל כך חכמים שהם יוכלו לפתח רגשות ומחשבות פרטיות ואף אפילו ליצור רובוטים בעצמם וכך בעצם הם "יתרבו", ושהרובוטים יכלו לחשוב בעצמם ויצאו כנגד בני האדם שיצרו אותם וכנגד הפקודות שינתנו להם, וכך בעצם ימרדו בבני האדם... או שהם יתחילו לפתח רגשות, ויוכלו להתאהב , להתרגש , ולהתעצבן... :).

יש לכם מה להוסיף? יש לכם רעיונות מדליקים? תגיבו לנו....
© כל הזכויות שמורות - איי קיד